תוכנית חינוכית

אנו מאמינים כי הצהרון משמש לילדים הן מסגרת חווייתית המעניקה הפוגה מסדר היום העמוס בבתי הספר והגנים והן מסגרת חינוכית המעניקה ידע והעשרה לימודית באמצעות תכנים המחברים את הילדים לתחומי ידע וערכים מגוונים ורבים.

מטרתנו, לתרום להתפתחותו של הילד ועולמו באמצעים חווייתיים מגוונים והכל באמצעות משחק כיף והנאה.

בצהרוני לידר ישנה תוכנית חינוכית עשירה ומגוונת. אשר נבחרת ונבדקת על ידי צוות פדגוגי מוסמך. בין התכנים ניתן למצוא חגים, ארץ ישראל, חברה, סביבה, הקשר בין אדם לחברו, האחר, תכנים לימודיים ונושאים הניתנים למטרות העשרה וידע

כגון: אמנים מוכרים, אישים חשובים, משוררים, סופרים, בעלי חיים ועוד.

חשוב לציין כי כל התכנים הנם מותאמי​ גיל . לכל שכבת גיל הן בגנים והן בבתי הספר ישנם תכנים המועברים בהתאם לרמה ההתפתחותית והקוגניטיבית של הילד.​

סדר היום של הצהרון לדוגמא:

  • מתן ארוחת צהריים חמה ומזינה
  • שעת משחק בחצר/ משחקי דמיון בפינות הגן או משחקי קופסא.
  • חוג העשרתי או מפגש סביב הנושא הנלמד
  • יצירה או פעילות העשרתית נוספת הקשורה לנושא הנלמד.

​תכנים ופעילויות:

בכל חודש נבנית תכנית עבודה המחולקת לפי נושאים וכוללת תכנים הנבחנים בקפידה ע"י גננת מוסמכת בדגש על פיתוח מיומנויות. כל נושא מחולק לעבודה הכוללת מפגשים מובנים הנוגעים בנושא, סיפורת, שירה, עבודות יצירה או פעילות העשרתית מגוונת הקשורה בנושא הנלמד.

חוגי העשרה ותנועה:

התוכנית החינוכית של "לידרקיד" משלבת מגוון רחב של חוגים איכותיים חוגי העשרה מגוונים הן מעולם החשיבה והן מעולם הפעילות הגופנית .

חוג חי גן – חוג חוויתי ומהנה המאפשר מפגש חוויתי ואינטימי עם בעלי חיים שונים ומגוונים.

מטרת החוג לחזק את הקשר שבין הילד לבעלי החיים ולחדד את האחריות הניתנת לנו בני האדם מול סביבתנו הקרובה והרחוקה. במהלך השנה יכירו הילדים מגוון רחב של עשרות בעלי חיים, ילמדו על התנהגותם, תנאי החיים שלהם, ילטפו ויאכילו אותם וכל זאת בליווי הפעלות ,מוסיקה ודפי עבודה. בהפעלת חברת חי -גן . www.higan.co.il

תאטרון סיפור – במהלך החוג הילדים מאזינים כמעט בכל שיעור לסיפור חדש ואז ממחיזים אותו עם אביזרים ותלבושות שחולקו להם, כיד הדמיון הטובה עליהם.

בין הסיפורים:

העכבר והתפוח/ סטיבן בטלר , הארנב ממושי /שלומית כהן אסיף, איתמר מטייל על קירות / דוד גרוסמן,

מועבר על ידי תאטרון "סיפורי דגים".

 

ספורט– חוגי הספורט של המרכז לתנועה מביאים את הילדים להתבטאות עצמית דרך הספורט.

מטרת החוג להפעיל את הילדים במגוון פעילויות ספורטיביות ולתת להם להתבטא ולהביא את היכולות שלהם להצלחה במשחק ובנוסף להביא אותם ליכולת שיתוף פעולה חברתי במשחקים קבוצתיים.

אנו מתמקדים בפעילות אישית וקבוצתית גם יחד, הן במשחקי כדור ובשימוש באביזרי משחק וספורט שונים ומגוונים.

מועבר על ידי סטודיו מוג'ו בניהולו והדרכתו של רועי נייגוז, מאמן בכיר בתחום פעילויות הספורט לילדים ומפעיל מרכזי חוגים רבים ברחבי הארץ.

סל תרבות

בימים ארוכים וחופשות מתקיימות פעילויות סל תרבות הכוללות שלושה אירועים בשנה כגון: הצגות, סדנאות ופעילויות אטרקטיביות ייחודיות .

טופס יצירת קשר

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם