זאב קיז'נר

זאב קיז'נר

כול חיי התעסקתי בתנועה וספורט בפגישתי הראשונה עם היוגה, נדהמתי לגלות כמה ידע יש בה על הגוף, על הנשימה, על בריאות ועל החיים.
התחלתי לתרגל בקביעות, והתמלאתי פליאה בכל פעם מחדש כשראיתי איך יום שבו אני מתרגל הופך להיות יום רגוע יותר, שמח יותר, שליו יותר. פתאום הרבה יותר קל לשבת ללמוד. השינה נעשית טובה יותר.
יותר כיף לשמוע מוסיקה. גם דברים שמפריעים בדרך כלל מפריעים הרבה פחות. אפילו האוכל נעשה טעים יותר :).

הוסמכתי ללמד יוגה בשיטת שיבננדה בשנת 2017, אחרי ההכשרה טסתי לאשראם שיבננדה בדרום הודו להעמיק את התרגול. בשנת 2018 פגשתי מורה בשם אננדה, כל שיעור אצלו היה ייחודי ויחיד במינו שפתח בפניי עובדה מעניינת : באף אחד ממקורות היוגה העתיקים ובטקסטים היוגיים הקלאסיים, לא מתוארים ולא מוזכרים סדרות או רצפים קבועים של תנוחות יוגה (אסנות).
ב”האטה יוגה פראדיפיקה” למשל, אחד הטקסטים הסמכותיים ביותר על יוגה, נאספו תיאורים של תנוחות וטכניקות נשימה רבות, אך לא צוין בשום מקום סדר מסוים בביצוע שלהם.
תרגול היוגה הוא כמו החיים עצמם. כל יום – יחיד ומיוחד במינו, הוא תמיד משהו שונה מימים אחרים. וכך גם תרגול יוגה: כל שיעור מכוון ל’לחיות את הרגע’, את המצב שבו אתה נמצא כרגע.

כמוזיקאי, תרגול היוגה השפיעה על תפסתי בנוגע לצליל. אני משלב בשיעורים נגינה על כלי נגינה אשר תומכים בתרגול (קערות טיבטיות,נבל,תוף לשונות ועוד…)
מוזמנים לבוא לתרגל איתי

 

טופס יצירת קשר

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם